Press "Enter" to skip to content

Grzejniki energooszczędne czyli marketingowe czary

Instalator 0

W ostatnim czasie pojawiło się wiele informacji o grzejnikach energooszczędnych. Nazwa „grzejnik energooszczędny” pojawia się zawsze w odniesieniu do grzejników elektrycznych.

Taka nazwa to kłamstwo spotykane w informacji handlowej. Czasami taka informacja jest bezwiednie powielana przez nieświadomych klientów. Powoduje to że pojęcie grzejnika energooszczędnego przenika do świadomości jako coś co naprawdę występuje.

Grzejnik energooszczędny to językowa manipulacja bo on nie istnieje. Celem kaloryfera jest wytwarzanie ciepła. Wytworzone ciepło rekompensuje straty wynikające z konstrukcji budynku. Dlatego można mówić o budynku energooszczędnym ponieważ jeżeli jest bardzo dobrze zaizolowany będzie tracił mniej energii.

W celu ograniczenia kosztów ogrzewania warto zadbać o odpowiednim zamontowaniu grzejników, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Regulator temperatury zadba o utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Przegrzanie budynku to zawsze zbędne wydatki. Aby dodatkowo ograniczyć wydatki na energię warto zastosować grzejnik z zegarem programowalnym. Dzięki temu masz możliwość ustawić każdy dzień tygodnia i porę kiedy w budynku temperatura ma być obniżona. Najczęściej są to godziny nocne.

Zobacz w poniższej prezentacji jakie grzejniki elektryczne możesz zastosować.