Press "Enter" to skip to content

Grzejniki pokojowe

Instalator 0

Grzejniki pokojowe to odpowiednio wykorzystywane rodzaje w centralnym ogrzewaniu wodnym. Urozmaicony wachlarz rozmiarów i odmian podłączeń umożliwia przystosowanie do każdego projektu.

grzejnik purmo

Grzejniki pokojowe mogą występować w wersji poziomej jak i pionowej. Wysokości kaloryferów montowanych poziomo wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Pojawiają się one w typie z podłączeniem bocznym lub od dołu. rozmiar przyłączenia z boku to konsekwencja różnicy całościowej wysokości grzejnika po odjęciu 5 cm. Rozstaw jest istotnym elementem przy dopasowaniu kaloryfera na odświeżane instalacje grzejne. Złe dopasowanie przyłącza wiąże się z dodatkowymi modernizacjami. Uniwersalność modeli umożliwia podłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony. Kaloryfery z przyłączem dolnym posiadają wszechstronniejszą funkcje przyłączenia. Normę określa podłączenie od dołu umieszczone od spodu grzejnika płytowego w odległości 8 cm od brzegu. Opcjonalnie kaloryfer ma jeszcze 4 króćce do podłączenia z boku. Kaloryfery Compact są uniwersalne i można je przekładać tylko wersja jedno-płytowa wymaga definicje kierunku przyłączenia dolnego. Kanon stanowi podłączenie po prawej stronie. W komplecie z grzejnikiem płytowym dodawane są korki zaślepiające, odpowietrzniki i zawieszenia.

W dodatku grzejniki pokojowe z podłączeniem od spodu posiadają standardowo zamontowane wkładki termostatyczne. Siła kaloryfera w zakresie jednego wymiaru buduje się dodając dodatkową płytę, wzrasta wówczas kaloryfera grubość. kaloryfery poziome występują w odmianie premium dodana płyta z przodu i nie ma przeszkód by oczekiwać ich w różnych odmianach kolorystycznych. Grzejniki płytowe dekoracyjne nie są wielofunkcyjne i miejsce podłączenia należy uzgodnić przed zakupem. Grzejniki płytowe pionowe, mogą mieć maksymalną wysokość nawet 2300mm a szerokość ich kształtuje się od 300 do 750mm.

 

 

Tak jak i w wersji montowanej poziomo, siłę buduje się powiększając jego grubość. Kaloryfery płytowe pionowe mają przeważnie podłączenie dolne pośrodku grzejnika, ale istnieje szansa przyłączenia go na skraju grzejnika. Tak, jak i w alternatywnych wersjach można kupić grzejnik w szerokiej propozycji kolorystycznej zawierającej typowe, metaliczne czy też strukturalne zabarwienie.
Grzejniki pokojowe pokojowe poziome i pionowe z uwagi na swoją dobitną mnogość wymiarów i kształtów zadowolą oczekiwania najbardziej wybrednego konsumenta.