Press "Enter" to skip to content

Jaki grzejnik na prąd wybrać

Instalator 0

Jeżeli jesteśmy skazani na nabór grzejnika zasilanego prądem, mamy dopasowaną moc do konieczności danego pomieszczenia pozostaje nam jedynie wyselekcjonowanie wzoru. Producenci prześcigają się we projektach i modelach. Pod względem typu termostatu mamy do wyboru kaloryfery z termoregulatorem elektro-mechanicznym jak Thermoval T17 IP24 czy Adax VP. Modele Adax RK jak i Adax Neo mają termostat elektroniczny, bądź elektro-mechaniczny. Termostaty elektro-mechaniczne nie pozwalają na zaprogramowanie faz grzewczych. Nastawa od 1-7 umożliwia ustawienie odpowiedniego luksusu termicznego, a grzejnik uzyskawszy określony pułap rozłącza się.

grzejnik elek

Po obniżeniu ciepłoty o kilka stopni, kaloryfer załącza się powtórnie. Termostaty programowalne posiadają rozbudowaną istotę planowania godzin ogrzewania do konkretnie określonej ciepłoty. Posiadają funkcje 7 dniowego sposobu planowania lub odpowiednie wybory programów: praca, dom czy też domek letniskowy. Program dacza pozwala na zaprogramowanie czasu włączenia grzejnika elektrycznego z spóźnieniem do miesiąca. Program biuro umożliwia określenie wyższej ciepłoty w okresach funkcjonowania biura a zmniejszenie jej w godzinach popołudniowych i nocnych. Program mieszkanie umożliwia ogrzewania w czasie gdy wracamy po robocie.

Grzejniki elektryczne mają wbudowany tryb grzewczy nisko temperaturowy ? modele Thermoval T17, Adax VP i RK oraz Neo. Tryb umożliwia na uzyskanie pożądanej mocy grzejnika ale panel grzewczy nie nagrzewa się do tak dużych temperatur jak w wypadku kaloryfera Thermoval TX z elementem grzejnym wysokotemperaturowym. Opcjonalnie, przy module nisko-temperaturowym, unikniemy typowego swędu przypalania. Znaczącym czynnikiem typującym wybór typu jest także rozmiar kaloryfera. Kaloryfery powinny tak pracować by miały swobodny przepływ powietrza, więc ważnym wymiarem jest jego wysokość. Modele TX i T17 mają wysokość 475mm, model Adax Neo wysokość 370mm, a modle Adax RK produkowane są w wersjach o niewielkiej, bo 140mm wysokości. Adax VP ma wysokość 295 mm . W wszelakim typie kaloryfera elektrycznego mocowania i przewód z wtyczką są w komplecie. wielkim udogodnieniem jest możliwość stania kaloryferów (wersja NEO NP2) , a do modeli Thermoval Tx i T17 można dokupić wsporniki podłogowe, bądź kółka. W przeważającej ilości grzejniki są w kolorze białym, ale dla wybrednych nabywców produkowane są typy Adax Neo w odmiennych kolorach jak srebrnym, czerwony, szary czy czarnym, a także modele ze szklanym przednim panelem (czarnym lub białym) jak w Adax”ie Clea.