Press "Enter" to skip to content

Piece Vailanta z zasobnikiem i regulatorem – kwadratowa moc grzania

Instalator 0

Zestaw kotła kondensacyjnego marki Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym buforem na ciepła wodę o pojemności 100l i sterownikiem calorMatic 450 to kompletne źródło grzania i podgrzewania wody dla pojedynczego obiegu grzewczego.

Vaillant

Wymiennikiem może być układ grzejników albo podłogówka. Tak zestawiony pakiet pozwala na dostarczenie ciepła dla apartamentu o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody użytkowej dla 2-3 osób.
Natomiast pakiet zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego zasobnika o zasobności 100l i regulatora calorMatic 470 wraz z czujnikiem VR61 i czujnikiem VR10 stanowi kompletny pakiet do dostarczenia c.w.u. i ogrzewania skonstruowanego z dwóch niezależnych układów grzewczych. Obiegi mogą być dla przykładu kaloryferowe i podłogowe. Taki pakiet gwarantuje komfort ciepła dla kwater i apartamentów do 250m2. Wielkość bufora dostarcza c.w.u do kilku miejsc odbioru równocześnie dla nawet 2-3 osób.

System kondensacji pieców zwiększa ich efektywność i umożliwia oszczędności w ogrzewaniu. Piec ma wyższą skuteczność przy 30% obciążeniu otrzymuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) umożliwia wykorzystanie efektu kondensacji także w procesie przygotowania ciepłej wody co daje kolejne oszczędności. Dodatkową korzyścią jest funkcja dopasowania do odmiennego parametru gazu poprzez przeregulowanie kotła. Kotły zawierają dwustopniową pompę sterowaną z poziomu elektroniki kotła, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Zasobnik stojący Biawar Quattro, wymieniony w zestawach, ma pojemność 100l i wysoką klasę oszczędności energetycznej A ze utratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Nietypowy kwadratoway kształt współgra z formą pieca.
Regulatory programowalne w trybie tygodniowym użyte w obu pakietach to calorMatic z tym, że model 450 nadzoruje pojedynczym obiegiem grzewczym i układem ciepłej wody, a 470 wraz z sterownikiem VR61- dwoma obiegami.
Tak zbudowane zestawy to najwyższa jakość zapewniona przez czołowych producentów z branży ogrzewania w wyjątkowej cenie, niedostępnej w żadnej innej ofercie.