Press "Enter" to skip to content

Purmo Aqulo F1P 90x260x3000mm, czyli kaloryfer kanałowy wzmocniony z nawiewem.

Instalator 0


Grzejniki montowane w podłodze to idealny koncept na ogrzewanie w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak miejsca na zamontowanie kaloryferów na ścianie. Bywa, że w nowych dużych wnętrzach grzejniki kanałowe to jedyny sposób na zrekompensowanie zapotrzebowania wnętrza na energię cieplną, bo mają dużo większą wydajność niż klasyczne grzanie kaloryferami. Grzejniki montowane na ścianie o wysokiej mocy mają zazwyczaj bardzo duże wymiary i niełatwo je wbudować w przestrzenne pokoje.


Grzejniki kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montażu w podłogach grzanych wnętrz. Wzmocniony wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, którą wkłada się w przystosowanym do tego miejscu w podłodze. Kaloryfer ten jest wyposażony w cichobieżne wentylatory w ilości zależnej od wielkości wymiennika, zapewniające sztuczny ciąg ciepła i przez to relatywnie wyższą wydajność cieplną grzejnika. Wzorem wskazanego typu grzejników montowanych w wylewce jest Purmo Aquilo F1P 90x260x1500mm.


By prawidłowo dopiąć grzejnik do instalacji elektrycznej konieczny jest transformator, ponieważ wentylatory zasilane są napięciem 12V. Dodatkowo koniecznym wyposażeniem jest regulator kierujący obrotami wentylatora. Wytwórca proponuje różne odmiany osprzętu w zależnosci od stopnia skomplikowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dodatkowym elementem, który powinno się montować na grzejniku jest kratka osłaniająca. W tym wypadku wytwórca również proponuje wielki wachlarz wyrobów – od kratek drewnianych poprzez aluminiowe, aż do najwyższej jakości i wytrzymałości: ze stali nierdzewnej.