Press "Enter" to skip to content

Siatki do okien do drzwi

Instalator 0

Okres wakacji i wyjazdów się rozpoczął. Wyjeżdżamy na działki, jeziorka i korzystamy z kontaktu z przyrodą. Nie są te bytności przeważnie subtelne. Najczęściej, wieczorami, gdy już staramy się zasnąć, dochodzi do nas upierdliwe bzykanie.

moskitiery

Moskity! I wtedy myślimy: a trzeba było zapakować ze sobą siatkę przeciw owadom.
Moskitiera to wyłącznie siatka przepuszczająca powietrze , którą instalujemy w oknie. Dookoła ramy mocujemy pasek czepny. Ramę okna powinno się przedtem odtłuścić i pozbawić brudu. Po kilkunastu godzinach od instalacji paska czepnego instalujemy moskitierę. Powinno się pamiętać, że nie nie powinna być ona za intensywnie naprężona. Naddatek moskitiery odcinamy ostrym nożem albo nożyczkami.

Przy dobieraniu właściwego rozmiaru siatki powinno się zmierzyć wewnętrzny wymiar futryny okiennej. Siatki na okna mogą występować w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W zależności od typu ramy okiennej możemy wybrać wykonania w kolorze białym i ciemnym.
Inna opcja to pozioma zatrzaskiwana belka zatrzaskowa o długości 100 cm instalowana na klej lub po prostu mocowana na gwoździe do futryny do której załączamy 4 pasy. Belkę zatrzaskową można przyciąć. Siatki pionowe o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone elementem obciążającym. Mocujemy je tak, aby nachodziły na siebie wzajemnie.
Posiadający takie asortymenty śmiało powinniśmy czerpać z bliskości przyrody na wakacjach czy też w domu.