Press "Enter" to skip to content

Trendy w projektowaniu mebli

Instalator 0

Obecny i jutrzejszy design charakteryzuje się daleko idącą prostotą dążącą do absolutnego minimum. Dlatego też współczesne trendy oscylują do okola minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu. Panuje także trend na designerskie koncepcje z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w nowej formie.

lace-projekt-stolika-kawowego-pawlowska-design-wizualizacja-1
Obecny użytkownik pragnie wyposażenia dostosowanego do jego zmiennych potrzeb, dlatego dziś urządzając mieszkanie operuje się prostymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy różnorodnie zestawiać. Modułowość i personalizacja mebli to trendy, których teraz nie sposób zignorować.
Również natura odgrywa pierwszoplanową rolę w najświeższych trendach w projektowaniu nie tylko w sprawie kolorystyki, ale także materiałów, pośród których przeważają drewno, glina i kamień.Wciąż modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? najczęściej bieli z ciepłem naturalnego drewna. Przeważają jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej uwydatnia ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Modne są również sentymentalne odniesienia do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Oprócz wspomnianych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to hit w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, coraz częściej pojawia się w ich obecności oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, sterowane na odległość, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym stworzymy niepowtarzalną atmosferę w naszym wnętrzu.