Press "Enter" to skip to content

Zasobniki na ciepłą wodę użytkową

Instalator 0

Podgrzewacze na wodę instaluje się najczęściej przy kotłach na pelet, gazowych jednofunkcyjnych czy też zasilanych olejem. W komplecie z tym urządzeniem spełnia funkcję c.w.u..

zasobnik wody

Aby w pełni pełniły tę rolę powinno się prawidłowo dobrać ich pojemność. Dopasowując ich pojemność uwzględnia się ilość osób stale korzystających z ciepłej wody oraz ilość punktów jej czerpania. Przyjmuje się łatwą zasadę obliczenia: 30-40l/osobę w przypadku prysznica, a 50l/osobę w przypadku wanny.

Zbiornik na wodę są dostępne w wielorakiej gamie pojemności od 100l do aż 1000l. Występują w odmianie pionowej i wiszącej. Mogą mieć zainstalowane jedną lub dwie wężownice do których podłączamy możliwe źródła ciepła jak np. piec, pompę ciepła czy kolektory słoneczne. Zasobniki na ciepłą wodę użytkową o rozmiarze ponad 220l występują w odmianach z podwójną otuliną cieplną, co prowadzi do obniżenia utraty ciepła. Zabezpieczone są emalią ceramiczną z anodą magnezową, co zwiększa czas ważności zasobników. Wszystkie rodzaje zaopatrzone są w końcówki do których wolno przyłączyć grzałkę o sile od 1,5 kW do nawet 5kW.