Press "Enter" to skip to content

Gniadka wodoszczelne elektryczne

Instalator 0

Dumając o uszczelkach i uszczelnieniach najczęściej obrazujemy pasy gumowe wykorzystywane do zapobiegania przeciągom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny pomysł na stosowanie tych towarów. uszczelki, nade wszystko te gumowe i silikonowe, zabezpieczają przed dostaniem się wody i wilgoci do wnętrza różnego rodzaju mechanizmów i gniazd elektrycznych, co przeciwdziała zwarciom i spięciom w instalacjach elektrycznych. Doskonałe uszczelnienia umożliwiające największe bezpieczeństwo możemy odnaleźć w różnych rodzajach gniazd elektrycznych.

gniazda elek

Gniazdo Domo Plus jest oferowane w klasie szczelności IP66. Umożliwia zabezpieczenia po włączeniu wtyczki,a ścisk żelowy uszczelnia punkt wejścia kabla do gniazdka. Umożliwia to bezpieczne wykorzystywanie także w warunkach wysokiej wilgotności, zapylenia, w czasie deszczu. Specjalny ruchomy mechanizm gniazda daje możliwość załączenia również wtyków kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta również ma typ szczelności IP66 i można je nabyć w komplecie z puszką do montowania naściennego lub również zamocować podtynkowo w tym przypadku konieczna będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W opozycji do opisanego wcześniej Domo Plusa Protecta zachowuje najwyższą klasę szczelności po zamknięciu gniazdka przy włączeniu wtyków kątowych.

Uszczelki tych gniazd umożliwiają najlepsze bezpieczeństwo i jest możliwość, by je stosować w każdym miejscu, gdzie istnieje duże niebezpieczeństwo, ze gniazdo będzie poddane oddziaływaniu trudnych warunków: ogrody, myjnie.