Wieszając grzejnik drabinkowy w łazience wskazane jest pomyśleć nad dokupieniem do kaloryfera łazienkowego grzałki elektrycznej. Kaloryfer z owym rozwiązaniem jest w większym stopniu wielozadaniowy, bo jego działanie trwa przez kilka sezonów.
W sezonie grzewczym podgrzewany jest standardowo a gdy jest ciepło czy też wiosną, gdy standardowe ogrzewanie nie działa, to moduł grzewczy zapewnia ciepło. To w znacznym stopniu wydłuża pracę drabinki. Takie rozwiązanie ułatwia również osuszanie toalety, usuwanie zawilgocenia w terminie gdy typowe ogrzewanie jest wyłączone a w okresie jesieni umożliwia suszenie drobnej bielizny. Jest to zestawienie kaloryfera tradycyjnego drabinkowego z zasilana na prąd suszarką łazienkową. Moduł grzewczy należy prawidłowo dobrać do siły grzewczej grzejnika drabinkowego i nie może ta moc jej przewyższać. Moduły grzewcze mogą posiadać krytyczną moc 1200 W. Zdarzają się zazwyczaj w wersji białej lub chromowanej. Mogą również być wyprodukowane w odmiennych wersjach odcieni takich jak satyna czy czerń. Umożliwia to dopasować typ modułu grzewczego do armatury, armatury łazienkowej czy też koloru grzejnika do którego jest instalowana.
Reguła działania urządzenia jest termostat, który uzyskawszy ustaloną ciepłotę rozłącza się. Kiedy ciepłota zmaleje o parę stopni, termostat załącza się ponownie. Istnieją odmiany modułów zasilanych prądem z funkcją programowania czasu i temperatury grzania.Istotą działania jest także właściwie zamontowanie w samym grzejniku. Głównie instaluje się grzałkę po stronie powrotu wody z kaloryfera, wówczas dodatkowo należy zamontować trójnik umożliwiający także przyłączenia zaworu odcinającego instalację.
Istnieją również moduły grzewcze kątowe do zainstalowania w tradycyjnych pokojowych grzejnikach. Ich działanie jest zbliżone do modeli kaloryferów łazienkowych, czyli powinny osuszać pokoje i zapobiegać wilgoci w okresie gdy standardowe ogrzewanie jeszcze nie funkcjonuje.