Press "Enter" to skip to content

Grzejniki hygiene

Instalator 0

Bytujemy w obecnie coraz bardziej sterylnych warunkach. Ograbieni z obcowania z bakteriami nie nabieramy odporności. Wynikiem takiej sytuacji są ustawiczne zapaści na alergie. Koniecznością bytu z ową przypadłością jest zachowanie higieny.

grzejnik purmo

W pokojach podgrzewanych normalnymi kaloryferami jest to na tyle utrudnione, że grzejniki posiadają radiatory trudne do wyczyszczenia. Na radiatorach i kratkach kumuluje się znaczna część pyłu i zanieczyszczeń. Oprócz tego grzejnik w sezonie ogrzewczym ogrzewany co wzmaga szkodliwość alergenów nagromadzonych na nim.

Właściwym modelem grzejnika, umożliwiającym proste oczyszczanie jest odmiana higieniczna. Typ owy, z uwagi na nieobecność radiatorów i zapewniające oddalenie zawieszenia pozwala na łatwiejszy dostęp, a co za tym idzie także zapewnienie higieny. Grzejniki sanitarne mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie sterylność i czystość ma wyjątkowe oznaczenie. Zakładane są więc w szpitalach, lecznicach, gabinetach lekarskich, a także co raz częściej i w domach.
Grzejniki higieniczne , tak jak i z radiatorami, produkowane są w szerokiej gamie wymiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z standardowe, mogą być zasilane od dołu (wersja Ventil) jak i z boku. Moc buduje się dodając dodatkową płytę grzewczą,może być ich maksymalnie 3. Do grzejników hygiene przeznaczone są specjalistyczne zapewniające oddalenie wsporniki ścienne, które powinno się dokupić dodatkowo. Dla osób ceniących innowacje jest możliwość zamówienia w kolorze. Grzejniki te można wykonać w wersji dekoracyjnej z gładką czołową płytą.
Podsumowując, tam gdzie niezbędne jest zachowanie porządku zamiast typowego kaloryfera zakładamy wystarczającej mocy grzejnik higieniczny . Możemy go zamówić również w odmianie ozdobnej i w jakimkolwiek kolorze. Pamiętamy o doborze właściwych wsporników ściennych.