Press "Enter" to skip to content

Kaloryfery kanałowe

Instalator 0

Kaloryfery podłogowe to luksus temperaturowy połączony z estetyką i wysoką jakością – optymalne rozwiązanie dla wymagających.

grzejnik-kanalowy-purmo f1p

Design współczesnych wnętrz kreuje designerom coraz więcej komplikacji, często też brak przestrzeni na kaloryfery ścienne, a tradycyjne powierzchniowe ogrzewanie podłogowe zobowiązuje do specjalnego przygotowania budowlanego posadzki. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji są grzejniki kanałowe.

System ogrzewania kanałowego podłogowego nie zaburza przestrzeni, to idealne rozwiązanie z powodów estetyki. Można je swobodnie rozmieszczać w pomieszczeniu, choć w większości przypadków umieszczane są bezpośrednio przy przeszkleniach. Kaloryfery podłogowe nie tylko idealnie grzeją pomieszczenia, ale też chronią przed napływem chłodnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W odróżnieniu od ogrzewania podłogowego grzejniki kanałowe mogą ogrzewać wnętrza samodzielnie, szybciej też odpowiadają na wahania warunków we wnętrzu, będąc jednocześnie układem łatwym do wyłączenia i regulacji.
Aquilo to linia kaloryferów Purmo zaprojektowana, by celować w potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Wyprodukowane są w różnych wersjach ? z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które mają większą wydajność cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. kaloryfery podłogowe też mogą spełniać funkcję klimatyzatora i schładzać wnętrza. Są to wybrane serie Aquilo F2C jak i F4C.