Press "Enter" to skip to content

Maty na prąd do zjazdów.

Instalator 0

Planując zagospodarowanie terenu przed domem z wzięciem pod uwagę najazdów należy przed położeniem bruku, czy też wylaniem asfaltu zadbać o pewność i luksus użytkowania. Ma to znaczenie w okresie jesienno-zimowym, gdy spodziewamy się przymrozków, zamarznięć i śnieżyc. Jest to szczególnie ważne w przypadku|opcji kiedy parking mamy poniżej powierzchni gruntu. Aby komfortowo parkować i wyparkować samochód w tym czasie można zainstalować maty grzewcze do dojazdów.

maty grze

Maty do tego zastosowania to gotowe do zainstalowania płachty z zamontowanymi w odpowiedniej odległości od siebie przewodami grzejnymi, dzięki którym otrzymamy właściwą siłę na metr kwadratowy. Maty mają szerokość 0,6 m i maksymalnie 21 m długości. Pozwala to na dostosowanie do wszelakiego projektu. Na podjazdach montuje się zazwyczaj po pojedynczej wiązce przypadającej pod linią najazdu samochodu. Istnieje możliwość by zastosować maty na prąd również pod chodnikiem.

Maty, w zależności od zainstalowanego połączenia, występują w możliwych napięciach 230V lub 400V. Podstawowa moc stosowana pod kostkę brukową stanowi 300W/m2. Produkowane są typy, które mają tymczasową wytrzymałość termiczną do +240 stopni i dzięki temu można je pokrywać asfaltem. Maty na prąd owe mają 400W/m2 i jak wersje o niższej mocy na m2, w zależności od stosowanej instalacji mogą być zasilane 230V lub 400V. Aby układ pracował prawidłowo niezbędne jest przyłączenie sterownika. Najefektywniejszy regulator musi mieć podłączone dwa czujniki. Receptor termiczny i czujnik wilgotności. Tylko użycie obu na raz gwarantuje poprawne działanie.Gdy zastosujemy również podłączenie dla odprowadzenia liniowego założonego na drodze dojazdowej do parkingu należy zastosować najlepiej podwójnie położony przewód samoregulujący się. Da nam to gwarancje, że zgromadzona tam deszczówka nie zamarznie. Tak zainstalowana instalacja zapewni właścicielom na komfortowe funkcjonowanie przez wiele, wiele zim.