Press "Enter" to skip to content

Podłogówka jako najlepszy układ grzewczy

Instalator 0

Ogrzewanie podłogowe to nowatorskie rozwiązanie grzewcze, z udziałem którego zwiększymy komfort i znacznie obniżymy koszty ogrzewania domu lub mieszkania. Testy pokazały, że ten rodzaj ogrzewania to najkorzystniejszy dla użytkownika system ogrzewania mający wzgląd na naturalny układ temperatury ciała.

ogrzewanie podlogowe

Przy grzaniu niskotemperaturowym, czyli podłogówką, kaloryferem jest cała powierzchnia posadzki, co stwarza właściwy mikroklimat. Cieplej jest przy posadzce, chłodniej w górnej części pomieszczenia. Dzięki temu w pomieszczeniu może być o 2°C zimniej niż w pomieszczeniach z tradycyjnymi kaloryferami, a mieszkańcy nie będą tego czuć. Jest to system wyjątkowo polecany dla alergików, bo w pomieszczeniach z grzaniem w podłodze nie ma spalania i unoszenia się cząsteczek kurzu, a także efektu przesuszonego powietrza jak w przypadku ogrzewania z użyciem grzejników.

Wydajność ogrzewania jest uzależniona w dużym stopniu od poziomu izolacji cieplnej posadzki. Dobra izolacja cieplna podłóg, ścian, dachu oraz szczelne okna zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło i zwiększają opłacalność korzystania z systemu grzejnego. Podłogówka wymaga posadzki, która nie stawia wielkiego oporu cieplnego, np. płytki ceramiczne, kamienne.
Ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne może spełniać też rolę dodatkowego systemu grzewczego, czyli dawać tzw. ?efekt ciepłej podłogi?.