Press "Enter" to skip to content

Tanie kotły z dwiema funkcjami – ostatnia okazja

Instalator 0

W połowie września 2015 roku wkroczyły w życie nowe rozporządzenia, jakie wprowadziły dla producentów restrykcje w kwestii wprowadzenia do obrotu kotłów na gaz o sprawności mniejszej niż 86 procent. Wynikiem tego jest ograniczenie oferty w zasadzie tylko do pieców kondensacyjnych dla nowych układów centralnego ogrzewania. Do września 2018 warunkowo mają możliwość produkcji na wymogi Unii europejskiej piece z otwartą komorą dwufunkcyjne, jakie w naszych realiach są fundamentem przy zamianie pieca dwupłaszczowego w domu np:

– Piec na gaz dwupłaszczowy Beretta Quadra II 8-24kW

– Kocioł gazowy dwupłaszczowy Junkers Ceraclass 14-24kW

– Kocioł na gaz dwufunkcyjny Vaillant atmoTEC pro 9-24kW

– Kocioł na gaz dwupłaszczowy Ariston Clas Evo 10-24kW

Również jedynie i wyłącznie do września 2018 na wymogi Unii Europejskiej będą wytwarzane tanie kotły kondensacyjne o wysokiej emisji tlenków azotu, które są alternatywą dla kotłów z komorą zamkniętą, jak na przykład.:

– Kocioł gazowy dwuobiegowy Junkers Cerapur Midi 7-24kW kondensacyjny

Kotły gazowe tego typu przypuszczalnie będą jeszcze jakiś czas dostępne w sprzedaży do zakończenia zapasów magazynowych i będą mogły być instalowane. Wyznacznikiem jest tu wpis o „wprowadzeniu towaru do sprzedaży”. Jeżeli towar jest na rynku (na magazynie sprzedawcy, sklepu) przed graniczną datą, to może być legalnie sprzedany i zainstalowany. Co, kiedy skończy się zapas magazynowy? W sprzedaży pozostaną podstawowe piece kondensacyjne wypełniające zaostrzone wymagania do efektywności oraz emitowania tlenków azotu.Osoby, które będą wymieniały stary kocioł dwufunkcyjny, będą musiały ponieść wyższe koszty na zakup kotła z funkcją kondensacji, jak również modernizacji układu kominowego.