Press "Enter" to skip to content

Zasilany prądem bieżący podgrzewacz wody Amicus EPO2

Instalator 0

Zasilane prądem ogrzewacze zimnej wody Amicus EPO2 to ciśnieniowe urządzenia do szybkiego, przepływowego ogrzania wody użytkowej. Przepływowe podgrzewacze to niewielkich rozmiarów i nie drogie urządzenia pozwalające na krótkie w czasie dostarczenie ciepłej wody użytkowej.

Amicus EPO2

Ich zasadniczą mocną stroną jest to, że nie są ograniczone zasobnością bufora i umożliwiają czerpanie ciepłej wody użytkowej w jakimkolwiek czasie. Wykładnikiem zamontowania do większej ilości punktów odbioru ciepłej wody jest jedynie ich siła.
Firma Kospel w swoim asortymencie proponuje model o wszechstronnym zastosowaniu, gdyż można go obracać i dzięki temu montaż umożliwiony jest zarówno nad i pod miejscem poboru wody cieplej. Niewielkie gabaryty urządzenia pozwalają na instalacje praktycznie w dowolnym miejscu.

Zamontowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator gwarantuje komfortowe użytkowanie oraz do 50% zaoszczędzonej wody i energii. Połączone są do sieci 230V. W zależności od dostarczania ciepłej wody użytkowej do punktów poboru stosuje się ogrzewacz elektryczny od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku podłączenia do dwóch umywalek jednocześnie. Przy korzystaniu ze zlewu zalecane jest użycie urządzenia od 5,5kW. Moc urządzenia pozwala na uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.