Press "Enter" to skip to content

Kable grzejne z termoregulacją

Instalator 0

Doskonałym wykorzystaniem na z dnia na dzień zimniejsze noce przeciwdziałającym zamarzaniu rur są kable grzejne FreezeTec. Układ wyposażony w te przewody grzewcze daje pewność ,że będzie pracował poprawnie pod paroma zależnościami.

kabel g

Średnica rurociągu, na którą będzie instalowany kabel nie powinna być dłuższa niż 50 mm. Powinna być założona ochrona na rurę, minimalnie 1 cm maksymalne 2 cm. Znaczące są również parametry w jakich jest prowadzony układ. Ciepłota ocieplanej rury nie powinna przekraczać 65 stopni, a minimalna temperatura otoczenia -25 stopni. Kabel FreezeTec składa się z przewodu grzewczego z wbudowanym na jednym końcu termostatem, którego skala załączania wynosi +3 stopnie, a wyłączenie następuje przy +10 stopniach. Fragment ogrzewający występuje o długości 2-3-5-7-10-15-21-30 i 42 m. Do każdego z przewodu grzewczego przyłączony jest przewód podłączeniowy o długości 1,5 m ukończony wtyczką.

By kable grzewcze funkcjonowały właściwie należy wyliczyć, w korelacji od przekroju rury, założonej izolacji oraz od maksymalnych temperatur ujemnych będących w miejscu montażu może okazać się, że jedna nitka nie jest efektywna. Producent przewodów grzewczych przygotował potrzebną na ten cel tabelkę. Po określeniu potrzeby na dane rozwiązanie rozpoczynamy od zamontowania termostatu. Powinien on być umiejscowiony w punkcie narażonym na najmniejszą temperaturę. Bowiem on będzie decydował o pracy całej instalacji. Kiedy chcemy ułożyć kable grzejne na rury z tworzywa sztucznego musimy zastosować pod kablem grzejnym samoprzylepny taśmę aluminiową, który chroni przewód wodny przed ewentualnym stopieniem. Następnie montujemy kabel grzejny.

Jeżeli z obliczeń uwarunkowano zamontowanie jednej nitki to montujemy ją z spodu rurociągu pod kontem 45 stopni i mocujemy taśmą instalacyjną. Kiedy z wyliczeń zostało określone zamontowanie z nawinięciem montujemy tak aby przewody wzajemnie się nie stykały. Tak ułożoną instalację oklejamy na całej długości pasem aluminiowym i izolujemy. Tak przygotowana instalacja da nam komfortowo przetrzymać całą zimę.